LECTII CHITARA ONLINE – CURSURI CHITARA ONLINE

Cursuri chitara online, lectii chitara online.

Invata chitara online! Te ajut sa canti curat, corect si usor. Metoda pe care o folosesc te incurajeaza sa fii tu si iti ofera exercitiile de care ai nevoie pentru a elimina punctele slabe si a le intari pe cele forte. Cursul de chitara se adreseaza tuturor, indiferent de nivel. Se lucreaza egal si util.

Dupa primele ore in care sunt puse bazele, cursantul este intrebat de directia pe care doreste sa o abordeze (gen muzical,tehnica) si se urmeaza pasii catre acel punct.

Cursuri chitara ONLINE, lectii chitara ONLINE.

Lectia de chitara dureaza 50 de minute si este structura astfel: teorie muzicala, practica pe chitara, auditie muzicala.

Cursul de chitara online se adreseaza celor ce doresc sa invete chitara acustica/folk, chitara electrica si chitara bass. Te astept la cursurile de chitara! Impreuna invatam sa cantam la cel mai inalt nivel!

CURSURI DE PIAN ONLINE – LECTII DE PIAN ONLINE

Cursuri de pian online – lectii de pian online

Cursuri de pian online pentru copii. La acest curs se pot inscrie copii cu varsta minima de 5 ani. Cursurile se desfasoara individual. Durata unei lectii este de 50 minute. Cursurile de pian sunt sustinute de profesori calificati.

Abordarea lectiilor de pian imbina partea teoretica cu cea practica fiind adaptate varstei cursantului. Pentru cei mici fiind folosita metoda jocului.

CURSURILE DE PIAN – dezvolta memoria, imaginatia, coordonare.

LECTII DE CANTO ONLINE – CURSURI DE CANTO ONLINE

Cursuri de canto online, Lectii de canto online

Scoala Muzicala Consmusic – organizeaza cursuri  de canto online muzica usoara pop, dance, jazz si canto muzica populara/folclor

Atat cursul de canto online muzica usoara cat si cursul de canto online muzica populara se adreseaza tuturor persoanelor care doresc sa se initieze sau sa isi dezvolte tehnica cantatului vocal.

Lectiile de canto online muzica usoara cuprind:

• exercitii de respiratie
  • vocalize
  • dictie
  • exercitii de intonatie
  • tehnica frazarii
  • tehnici de improvizatie vocala

Cursuri de canto online , Lectii de canto online

• Lectii de Canto online – Muzica Usoara
  • Lectii de Canto online – Muzica Usoara / Pop / Dance / Rock
  • Lectii de Canto online – Muzica Populara – Folclor
  • Se asigura negative/instrumental/orchestratii

Scoala de Muzica Consmusic detine:

• Studio de inregistrari audio
  • Casa de discuri

CURSURI DE VIOARA ONLINE – LECTII DE VIOARA ONLINE

CURSURI DE VIOARA ONLINE – Scoala muzicala Consmusic ofera cursuri de vioara pentru copii, tineri, adulti.

Lectiile de vioara ONLINE se desfasoara intr-un cadru placut si relaxant.

CURSURI DE VIOARA ONLINE – LECTII DE VIOARA ONLINE

Cursul de vioară ONLINE are ca scop dezvoltarea tehnicii violonistice și virtuozității elevilor de orice vârstă.

El are în vedere pentru începători formarea deprinderilor violonistice de bază : obișnuirea cu instrumentul, auz muzical, formarea motrică, acuratețe sonoră, ritm muzical, învățarea elementelor de limbaj specifice, formarea culturii muzicale generale prin audiție, deprinderea cu terminologia din domeniul violonistic, cunoașterea modurilor de arcuș, tehnică mână dreaptă, apucarea arcușului, atacul, aplicatura, mâna stângă, pozare, schimb poziții, tril, vibratto, detache, notație violonistică (arcușe, degetație), deprinderea cu studiile pentru vioară, nuanțe, tempo, valori de note și pauze, game, planul de muncă individual.

Cursul de vioara online – pentru avansați are în vedere : perfecționarea auzului și a cântatului curat în poziții, studiul pozițiilor superioare, studiul în vederea audițiilor, examenelor, olimpiadelor etc., sugestii de repertoriu, perfecționarea tehnicii mâinii drepte, studiul cadențelor de virtuozitate, precizie ritmică, plan de muncă individual, particularități de interpretare.

LECTII DE TOBE/PERCUTIE ONLINE – CURSURI DE TOBE ONLINE

Cursuri de tobe ONLINE, Lectii de tobe ONLINE

Lectiile de tobe online se adreseaza: copiilor, tinerilor, adultilor.

Cursurile de tobe / percutie online – pot fi incepute de la varsta de 5 ani.

Cursurile de tobe sunt sustinute de profesori specializati. Metoda de predare este adaptata in functie de nivelul de pregatire al cursantilor (incepatori sau avansati) si al categoriei de varsta: copii, tineri, adulti.

Abonament 4 lectii

• Valabil o luna de la data achizitionarii
  • Curs individual (profesor – elev)
  • Durata unei lectii este de 50 minute.

INSCRIERI – AICI

SUPORT TEHNIC:

• descarca una din aplicatiile: ZOOM, WhatsApp, Google Meet

MODALITATI DE PLATA:

• Plata se va face online in contul firmei S.C. CONSMUSIC S.R.L.
  • Cont: ING Bank – RO 46 INGB 0000 9999 0418 5051
  • Detalii plata: Exemplu (canto, chitara, pian)

CONTACT

www.scoalamuzicala.ro