Trupa Lunar – Talente Muzicale la Școala Consmusic

În inima Școlii de Muzică Consmusic, învăluind pasiunea muzicală și energia tinereții, trupa Lunar strălucește ca o constelație în devenire. Cu membrii săi pasionați și profesorul lor devotat, ei demonstrează că, atunci când talentul și determinarea se unesc, orice vis muzical poate deveni realitate.

Această formație , compusă din adolescenți talentați și îndrumați de mentorul lor, profesorul Ionuț Draghici, reprezintă un amalgam vibrant de creație, învățare și colaborare.

Cu membrii săi înflăcărați de dorința de a-și exprima propriile lor viziuni și emoții prin intermediul muzicii, trupa Lunar nu este doar un ansamblu, ci o comunitate solidară, construită pe fundamentele prieteniei și respectului reciproc.

Profesorul Ionuț Draghici, o figură emblematică în rândurile Școlii Consmusic, împărtășește nu doar cunoștințe muzicale, ci și pasiunea și entuziasmul său pentru arta sunetului. Cu o abordare deschisă și încurajatoare, el îi îndrumă pe membrii trupei să-și descopere propriile lor talente și să-și exploreze creativitatea, oferindu-le încredere și sprijin în fiecare pas al drumului lor muzical.

Împreună, membrii trupei Lunar se adâncesc într-o varietate de genuri muzicale, de la rock alternativ și indie, până la pop și funk, încorporând influențe diverse în sunetul lor.

Cu toate că drumul către perfecțiune este presărat cu provocări și obstacole, trupa Lunar se întărește reciproc în fața acestora, transformând fiecare dificultate într-o oportunitate de creștere și învățare. Fiecare repetiție devine nu doar un exercițiu de precizie și sincronizare, ci și o călătorie către autodescoperire și dezvoltare personală.

Cu fiecare spectacol în fața publicului, trupa Lunar își împărtășește energia contagioasă și pasiunea lor pentru muzică. Fiecare melodie interpretată devine un vehicul pentru emoție și expresie, iar fiecare acord răsună ca un ecou al talentului și dedicării lor.

Într-o lume în care armonia și creativitatea sunt atât de prețuite, trupa Lunar strălucește, ghidându-ne către frumusețea și puterea muzicii.

Coordonator – Prof. Draghici Ionut, Ciprian Dache – Vocals, Maria Patrichi – Bass, Prusac Lucian – Lead, Guitar Mirzea Luca – Rhythm Guitar, Rares Andrei – Rhythm Guitar, Bogdan Mangiurea – Acoustic Guitar Cristi Dorobantu – Drums